Лесно възстановяване на ноктите след гел лак

Виж още

Колко струва застраховка „Живот“ на месец и какво получавате

Често говорим за застраховка „Живот“ като за нещо важно,...

Супермаркети за книги? Не, благодаря

Ужасно рядко си купувам книги. За човек, който чете...

Сподели

Откакто преди 10 години Shellac се появи в света на маникюрите, нищо не е същото. Още помня първия ми гел лак в салона в Шератон и вниманието, с което се опитвах да си отворя чантата веднага след края му.

Маникюристката се усмихна и каза „Ама пипайте спокойно, няма да го повредите“. Изумително беше, още го помня :)

Оттогава всички започнахме да се лакираме по много. За някои хубавите гел лак се превърна в запазена марка. Имам приятелки, чиито естествени нокти никога не съм виждала…

Моите нокти обаче не понесоха това непрестанно лакиране. Най-зле им се отразява махането, кисененето в разтворител и пиленето.

Започнаха да се чупят, да се цепят и да имат много нещастен вид.

В края на зимата сложих край на гел лаковете и започнах кампания по възстановяване – и отвътре, и отвън.

На ноктите ми им взех този серум, който изглежда абсолютно като лак за нокти, но не остава никакви следи по ноктите.

Лакирате се, не мирише на нищо и оставате да попие. Не го втривам, нищо не го правя. Ноктите просто го изпиват.

Съдържа глицерин, магнезий и плодови екстакти, които хидратират и ревитализират слабите нокти.

В рамките на месец нокътнат плочка се изглади (моята беше набраздена вертикално) и ноктите спряха да се цепят.

И понеже вече нямам колежки, на които да се хваля с новия си лак, започнах отново да ползвам обикновен лак за нокти. Лакирам се само когато имам важна среща или съм на събитие и след 4-5 дни го махам. После си седя с моите си нокти и серумчето.

Надявам се да съм ви била полезна – на вас и на ноктите ви.

Пишете ми, ако имате проблем с чупещи се нокти, ще ви помогна и на вас :)