Малките ми женски съкровища

Виж още

Колко струва застраховка „Живот“ на месец и какво получавате

Често говорим за застраховка „Живот“ като за нещо важно,...

Супермаркети за книги? Не, благодаря

Ужасно рядко си купувам книги. За човек, който чете...

Сподели

От няколко дни си имам гривна-сладкарничка. Толкова й се радвам, че ден по-късно се озовах по домашна рокля, боса в кухнята пред печката, но с гривна с речни перли и малки розови сладкишчета.

Казах си – какво пък, всеки миг от живота е специален и заслужава хубава гривна, включително пърженето на палачинки за вечеря, нали!

1

И с умиление седнах да разглеждам и другите си малки женски съкровища.

Не си купувам бижута често. Трудно си харесвам, чудя им се по две години (като тази гривна), но когато си ги взема, им се радвам и си ги нося до припадък.

И си казах „Брей, какъв късмет да се роди човек жена“. Имам си сладурска кутия с колело и джуфка, в която да си трупам перли, мидени гривни и карибски герданчета.

Мога спокойно да изглеждам като сладкарница и да мириша като компот (на круша и ванилия в настоящия момент) и това да ми носи тиха радост и умиление.

20160606_095326

Сега, ако реша, мога и един рев да му друсна, ей така, пак от същото умиление и ще ми стане още по-добре на душата. Но ще почакам с реването докато не си довърша мисълта.

А тя е, че трябва да сме много повече жени, отколкото мъже, да сме женствени, нежни, да ухаем на круша и да носим сладоледени бижута. И дълги поли. Да спрем да си влачим торбите, да завинтваме крушки и да носим впити дънки, от които ни излизат комплекси.

Женствеността е в малките аксесоари, в нежната усмивка и в приготвянето на палачинки за вечеря.

Другото е ненужна еманципация.

Откъде са ми съкровищата: 

Гривната е от „Огледалце, огледалце“, имат и обици-шоколади, гердани-шоколадови бисквити, изобщо е опасна работата >>>

Диадемата е от Iva’s Creation, мил спомен от първото Vintage Garden Party преди 3 години

Парфюмът с аромат на компот е Imagination на Орифлейм, a за лошите снимки не е виновен самсунга ми, а простия факт, че човек не може и да снима, и да пише добре.

С едното все ще е посредствен.

Мога да поръчам парфюма Imagination и други продукти на Орифлейм за вас :) Разгледайте каталога, напълнете си кошничката с каквото ви хареса и поръчайте. Това ще ви даде и уникалния шанс да се чуем по телефона, за да се уверя, че всичко е както трябва с поръчката ви :)