Имаме бебе, но какво ще стане с нас като двойка?

Виж още

Колко струва застраховка „Живот“ на месец и какво получавате

Често говорим за застраховка „Живот“ като за нещо важно,...

Супермаркети за книги? Не, благодаря

Ужасно рядко си купувам книги. За човек, който чете...

Сподели

Реших да започна тази поредица статии- „Имаме бебе, но какво ще стане с нас“, защото около мен прекалено много двойки не успяха да преминат през най-критичната година от отношенията си и се разделиха.

Най-критичната година се оказа, че не е нито третата, нито седмата от връзката, а първата след раждането на първото дете.

Тези, които запазиха семействата си и сега се радват на задружен, пълноценен и щастлив семеен живот, преминаха през кризи, които ги разтърсиха из основи.

Те не бяха подготвени за това, което ще им се случи – не като родители, а като двойка и всеки преживя промяната по различен начин.

Едни, както вече казах, се сплотиха и излязоха по-обичащи се, по-заедно и по-щастливи, други, за съжаление, не издържаха и спряха да са двойка.

Според мен, ако бяха подготвени за това, което ще им се случи, щяха да имат спокойствието и увереността, че кризата ще премине и ще могат да продължат нататък в семейния си живот по-зрели и по-щастливи.

Във времена, в които разводът или раздялата се случва по-лесно от запознанството, ми се струва нужно да полагаме всячески усилия да запазваме любовта, отношенията и семейната среда.

Вярвам, че благодарение на осъзната обич, подкрепа и доверие, които царят в едно здраво семейство, децата растат щастливи и уверени в себе си, а възрастните, т.е ние, се радваме на живота пълноценно.

Статиите от поредицата:

Защо мъжът ми ме отбягва или здравей, следродилна депресия

Кой ми взе жената или на кого са гърдите?