Бебе се разплака в магазин, няма да повярвате какво направиха клиентите..

Виж още

Колко струва застраховка „Живот“ на месец и какво получавате

Често говорим за застраховка „Живот“ като за нещо важно,...

Супермаркети за книги? Не, благодаря

Ужасно рядко си купувам книги. За човек, който чете...

Сподели

Бебетата са особени същества. Отдавна подозирам, че Мърфи е измислил законите си докато е отглеждал своите.

Днес беше изкован още един бебешки закон – малкото се разревава точно когато майка му влиза в пробната на магазин.

Бързам да кажа, че майката, т.е аз, не е влязла в пробната от суета и да се увеселява, като харчи през широките си пръсти щедрото майчинство, както може да си помислите.

Майката, т.е аз, влезе в магазина по принуда, за да си купи нова тениска, с която да смени измокрената своя.

И докато се лутах между жълти, розови и бели тениски с безсмислени надписи, малкото човече спеше кротко.

Когато влязох в пробната и вече бях във вид, неудобен за излизане, бебето ревна с цяло гърло и от все сърце. Разбира се, заклещих се в тениската си. После закачих куката на закачалката на новата тениска в пердето на пробната.

Бебето продължаваше да реве неистово.

Успокоявах я през завесата, което за бебе на месец е просто смехотворно. Те не разбират от дума, разбират от кърмене, оригване или смяна на пелени.

Опитвах се да се облека, сбърках отвора за ръкава с този за главата, оплетох се, а то реве ли, реве.

През завесата се чу глас: Искате ли да ви помогна за бебето? Мога да бутам количката.

Подадох си главата – касиерката. Благодарих й, докато някак си успях да се облека.

Докато излизах, още една жена подаде глава от съседната пробна и също мило попита – имате ли нужда от помощ за бебето?

Последният път, когато мое бебе ревеше на неподходящо място – в тролея, освен неодобрителните погледи, получих и злобен коментар от другия край на превозното средство „Ама дайте му една биба на това дете вече де!“.

А то биба не обичаше да смуче, беше гладно, а до нашата спирка оставаха някакви си 2 минути…А аз бях майка само от няколко месеца…

Вероятно жените в магазина днес са помислили, че съм ошашкана и суетна майка, която хем не знае как да си успокои бебето, хем ходи по магазините, но е важно, че укор нямаше.

Имаше жени, които се опитваха да помогнат (а и за да спасят собствените си уши), на друга жена с бебе в нужда.

Благодарих мило на всички около 30 пъти и се извиних 40 докато излизах тичешком с новата тениска и ревящото бебе.

В момента, в който стъпихме на улицата, познахте, то млъкна и заспа.