В последния момент: Преглед на печата

Виж още

Колко струва застраховка „Живот“ на месец и какво получавате

Често говорим за застраховка „Живот“ като за нещо важно,...

Супермаркети за книги? Не, благодаря

Ужасно рядко си купувам книги. За човек, който чете...

Сподели

Сърце юнашко не трае, когато в един ден се случат чудни и дивни събития, като забраната за пушене и поредния безплоден напън на българските медии да се покажат на висота.

И така, преглед на печата за лека нощ, нека прибавя към глобалното говорене и моите две страници текст.

Забраната за пушене

Гласуваха го, приеха го! Не вярвах. Говорехме си за това още докато пушехме пред онзи бар в Лондон, а коктейлите ни ни чакаха вътре. Този ден беше и Денят, в който за първи път изкарах повече от 5 часа без да пуша и видях, че от това не се умира.

Тогава все още не знаех колко хубаво е да не пушиш. Щях да го разбера три години по-късно.

Още като пушач знаех, че забраната за пушене ще ми помогне да пуша по-малко, без това да вреди на доброто ми настроение. Както можеш да не се пуши в офиса, в болница и докато човек е на концерт в закрита зала, така може да не пуши и докато пие.

Казах го преди малко, ще го повторя и тук – собствениците на заведения още не знаят, че оборотите им ще се увеличат, защото пушача пие и яде много като няма цигари покрай себе си, защото не знае какво да си прави ръцете.

Освен това ще отпадне проблема „поръчват си по едно кафе и само пълнят пепелниците“, което е често срещаното оплакване в малките кафенета.

Колкото до вложенията за създаване на две помещения – за пушачи и непушачи, хич да не мрънкат. Още преди две години им дадоха избор – или да разделят помещенията в преходния период до пълната забрана или направо да сложат табела „За непушачи“.

Сега да не мрънкат, а бързо да проветряват, че на непушачите най-сетне им дойде времето да вечерят със семействата си на спокойствие, въздухът ще е чист, а пушачите ще направят нещо полезно за здравето си, макар и по принуда.

България търси талант

Не го следя стриктно това предаване, но днешното издание ме убеди за пореден път, че България не е само София и че по всички краища на страната има хора, които „дишат, работят, живеят и стихове пишат (танцуват, свирят, пеят) тъй както умеят“.

Страната ни ще се оправи тогава, когато се сетим, че имаме не само столица, но и провинция, в която местната власт трябва да се размърда и да превърне западащите ни градове отново в нормални за живеене места.

Но това е дълга тема, която тук едва ли ще повдигна повече.

Да се върна на предаването – има деца, които заслужават да получат изява, има деца, които работят и се развиват. И само някой да е казал нещо против „младото поколение“.

Пореден връх в посредствеността на българските медии

Заедно с президента Плевнелиев, за САЩ замина и самолет, пълен с журналисти. От всяка голяма медия екип, който да отрази посещението на държавния глава.

Обичайна практика от много години – единственият начин български медии да имат собствени новини от посещението в чужбина.

На снимката виждате Стената, пред която всички, ама разбирайте ВСИЧКИ, медии си направиха първите репортажи. Ракурсът беше един и същ, само микрофончето беше украсено с различно лого.

Смях и поредно доказателство, че ние журналистика нямаме, имаме преписвачки и квартални оплаквачки, наречени говорителки.

И ако не беше станало толкова късно, щях да пиша и за Бойко Борисов и Радостин Стойчев, но по-важно от добрия сън няма, така че слагам точка на прегледа на печата и се надявам скоро да не се връщам към злободневните теми. За тях и без това се говори предостатъчно.