Как да ви проработят новогодишните обещания

Виж още

Колко струва застраховка „Живот“ на месец и какво получавате

Често говорим за застраховка „Живот“ като за нещо важно,...

Супермаркети за книги? Не, благодаря

Ужасно рядко си купувам книги. За човек, който чете...

Сподели

Минаха достатъчно дни от началото на годината, та да сме окончателно изтрезнели и отрезвени, нали.

Дайте да видим пак, вече на свежа глава, кой какво си обеща? Да спортувате повече? Да бе, в снега и студа. Да не харчите като луди. Със сигурност, точно по намаленията. И да стартирате нов бизнес докато се грижите за седмокласник и кърмаче? Това последното е направо нелепо.

Защо все така става? Защо си наобещаваме куп добри пожелания, за малко ги наричаме цели и после – нищо, чак до следващата нова година?

Защото не си обещаваме онова, което е важно за нас самите, а онова, което е модерно в момента за подобряване.

По едно време беше „да отслабна“. После стана ясно, че това с отслабването не е спринт, а маратон, та почнахме да си обещаваме да спортуваме редовно. Сега, ако съдим по Линкдин, обещанията са на макс – спорт, бизнес, свободно време и усилена работа ЕДНОВРЕМЕННО.

Е как да стане. Все едно да искате да карате ски в Алпите и да сте на Малдивите в един и същи момент. Много ясно, че ще се провалите в опитите да го постигнете.

Затова  първо се попитайте: 

Липсва ли ми нещо? Имам ли нещо, което не ми достига в живота? Ако няма – супер, не е нужно да правите излишни усилия, защото явно вече сте достигнали комфортната си зона и ви е време да й се наслаждавате. Така че се отпуснете и пей, сърце!

Зона на комфорт или зона на застой – как да разбереш къде си

Какво всъщност искам?

Зад всяко желание и цел се крие по-дълбок смисъл. Ако се целите в нещо, в което не вярвате, както аз – в редовното спортуване, няма да се получи. Ако обаче целта ви не е да сте редовни в залата, а да не ви боли гърбът от много седене на компютъра, тогава има по-голям шанс да ви се сбъдне намерението. Ще гоните резултат, ще знаете за какво го правите. И тогава пътят ще е по-лесен за следване.

За себе си ли го искам или за „какво ще кажат хората“

Тук е послдения, но най-важен момент. Защо сте си поставили дадена цел? Ваша ли е? Мечта ли ви е? Мислите ли за това когато не правите нищо друго? Или просто сте поредната невинна жертва на „какво ще кажат хората“ и на „виж го Гошко, вече има две деца, а ти – нехранимайко!“. Спокойно, всички ние падаме в жертва на този натиск дали през бабите си, дали през Линкдин, дали през добронамерени „приятели“, които ви идват на гости и вместо да ви питат как си, ви питат защо не сте си направили ремонт още.

Не ми пипайте зоната на комфорт!

Та като си отговорите на въпроса „за себе си ли го искам или за да ме видят“ – бинго, новогодишното обещание ще е такова, че ще си го изпълните тихомълком, без да се пъчите в Линкдин, във фейсбук или където там ви е мястото за хвалене. И шансът да го изпълните е 100%.

Честита нова година, живейте по своя собствен размер!

Новогодишни пожелания САМО ЗА ЖЕНИ

Думата, която никой не иска да чуе. И въпросът, който идва веднага след нея

И нали знаете, никой план няма да се изпълни, ако не сте подсигурени:

Какви застраховки е добре да имате